Sunuculuğunu Mesut Yar’ın üstlendiği törende bir konuşma yapan İNTİSAD Başkanı Avukat Selahattin Par; “5 yılda çok fazla  yaptık. Afrika, Dubai, Katar, Avrupa ve Amerika olmak üzere birçok kıtada yer aldık. 25 bin kilometre yol yaptık. Birçok üyemizi bir araya getirdik, iş dünyasına kazandırdık. 100 milyon dolarlık iş hacmi geliştirdik. İnşallah ilerleyen dönemde bu hacmi daha da artıracağız. Geleneksel bir marka olma yolunda ilerliyoruz, bugün 5’inci yılımız, uluslararası ödül töreni düzenledik. Yerli ve yabancı birçok iş insanı burada, hepsine ödüllerini vereceğiz” dedi. 

ÜYELERİMİZİ 100 MİLYON DOLARLIK BİR TİCARET HACMİNE ULAŞTIRDIK  

Derneğin temel amaçlarını anlatan Par, “Bunlardan biri ulusal ve uluslararası arenada dostluk ve ticaret ağı oluşturmaktır. 5 yılda oluşturmuş olduğumuz ağ ile üyelerimizi 100 milyon dolarlık bir ticaret hacmine ulaştırdık. İlerleyen yıllarda bunun milyar dolarları bulmasını hedefliyoruz. Dünya genelinde STK’lar bulundukları ülkeleri kalkındırıyor ama bizde çoğu gelen yardımlarla geçiniyor. İNTİSAD ülkemizi kalkındırmak için birçok faaliyet göstermektedir. Örneğin, deprem bölgesine ciddi manada desteklerde bulunduk. Bide sosyal sorumluluk projelerimizle ülkemize, dünyaya katkıda bulunmak için çalışıyoruz. Biz iş insanları fabrikası olmak istiyoruz. Bugüne kadar 200’den fazla gencimize mentörlük yaptık. İstanbul’daki bütün üniversitelerde de temsilcilik olarak yer aldık. Gençlerimiz iş dünyasına adım atarken herhangi bir kaygıları olmadan onlara rehberlik ederek çalışmaya başlamalarını sağladık. Bu yıl yurt dışındaki öğrencilere de rehberlik etmeye başlayacağız. Geleceğin iş insanlarını biz yetiştireceğiz. Gana, Kamerun, Rusya, Ukrayna, Dubai, Almanya ve Katar’dan gelen misafirlerimiz var. İnşallah gelecek yıl bu çeşitliliğimiz daha da fazla olacak” diye konuştu.  

Gecede derneğin 2017 yılında başlattığı Dünyayı Yeşil Kurtaracak Projesi ile çevreci üretim ve ekolojik dengenin korunmasına yönelik yeni nesil üretim politikaları da konuşuldu.  

https://www.dha.com.tr/ekonomi/is-dunyasi-intisad-derneginin-5inci-kurulus-yilinda-bir-araya-geldi-2243692